Vasárnapi iskola: Ladmóc

A Vasárnapi Iskola következő foglalkozását április 18-án tartottuk Ladmócon.

A bemutatkozást követően beszédműveléssel kezdtünk, amiben volt légző-, ajakartikulációs gyakorlat, illetve mondókák, nyelvtörők. Ezután a tavaszról, a tavaszi hónapok legjellegzetesebb eseményeiről beszélgettünk. Minden hónaphoz kapcsoltunk egy-egy híres költőt (pl.: márciushoz Petőfit, áprilishoz József Attilát), s elmondtunk egy-két verset. Azért, hogy az óvodások se unatkozzanak népi gyermekjátékokkal, mondókákkal, szerepjátékkal, találós kérdésekkel igyekezetünk érdekesebbé tenni a foglalkozást. 10 órakor egy kis szünetet tartottunk, ekkor tízóraira hívtuk őket. Miután mindenki felfrissült, kezdetét vette a kézműves foglalkozás. Anyák napjára készítettünk ajándékokat. Lelkesen és szorgalmasan dolgoztak, közben Halász Jutka néni CD-je szólt. Mielőtt elköszöntünk volna, még egy kis táncra invitáltuk a gyerekeket. A „seprűs tánc” mintájára béka táncot jártunk, illetve székfoglalós játékot játszottunk.


Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.