Fazekas foglalkozás Mezőtelkiben

Október 27-én voltunk Mezőtelkiben Nagy Évikével és Prekop János fazekas mesterrel. 🙂

A gyerekek már nagyon vártak minket. A korongozás volt a fő tevékenység, Jani lekötötte a gyerekek figyelmét, mert nagyon érdekesen és a gyerekek számára figyelem felkeltőlen mutatta be a korongozás művészetét. Jani, kis előadás formájában mutatta be a fazekasság művészetét, történelmét, a kezdetektől napjainkig, amit a gyerekek nagy érdeklődéssel hallgattak. Ezt követően egyenként kipróbálták a korongozást. Minden gyerek készített egy munkadarabot, saját elképzeléseinek megfelelő agyag edényt (tálkát, vázát, bögrét, gyertyatartót stb.), amit megkaptak és nagy örömmel hazavittek. Az elkészített műalkotásba belekarcolták a monogramjukat, ezáltal még jobban magukénak érezték az alkotásokat. János vidám hangulatot teremtett és kreatív alkotói légkört, amit a gyerekek nagyon élveztek.

A korongozás mellett a másik teremben mesét vetítettünk a gyerekeknek, gyakoroltuk a hangos olvasást, szövegértést. Feladatlapokat kaptak a nagyobbak, a kisebbek pedig a mesében hallottakról rajzoltak, valamint játszottunk az udvaron. A kreatív, kézműves alkotásra már nem sok időnk maradt ugyan, mivel a nap szenzációja a korongozás volt! A csatolt képek magukért beszélnek! 🙂