Tavaszi alkalmak az irinyi és érdengelengi gyerekekkel

Márciusban nemzeti ünnepünket követően érkeztünk Irinybe. Felelevenítettük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeit, elmondtuk a Nemzeti dalt és Kossuth-nótákat énekeltünk. Beszélgettünk és képeket néztünk a huszárokról, majd le is rajzolták azokat a gyerekek. Örömmel alkottak, ezután pedig jó hangulatban és citeraszó mellett jártak toborzót a templomkertben.

Az áprilisi találkozásunkon a közelgő anyák napjára készültünk. Köszöntő éneket tanultunk, verseket olvastunk. Ezekből írtak le, majd rajzoltak a gyerekek az édesanyjuknak szánt képeslapra. A körjátékokat követően folytatták az ajándékkészítést: fadobozkát díszítettek szalvétatechnikával és csipkével. Kicsik és nagyok örömmel dolgoztak és vitték haza a munkájukat.

Horváth Zsuzsa, Jäger Éva, Hegyesiné Lázár Edit és Hegyesi Tibor