Égig ért a fa Mezőtelkiben


Május 28-án ismét Mezőtelkiben tartottunk foglalkozást. A Partiumi Keresztény Egyetem két óvodapedagógus hallgatója segítette munkánkat az oktatójukkal együtt. A foglalkozásra elkísért bennünket a munkánk iránt érdeklődő Derecske város polgármestere, Bordán Szabolcs és kislánya.

A foglalkozáson 30 gyerek vett részt. Az égig érő fa című mesét dolgoztuk fel, amit projektorral vetítettünk ki. Olvastunk a gyerekekkel közösen, majd a nagyobbak a mesével kapcsolatos feladatlapokat töltöttek ki, míg a kisebbek rajzoltak. A szabadtéri játékok után kézműves foglalkozásokkal zártuk a napot. Sok szép alkotás született: szélforgót, papírból fagyikelyhet, jégkrémet készítettek a gyerekek. A közelgő gyereknap apropójaként igazi fagyival ajándékoztuk meg a résztvevőket: kézműves fagylaltot vittünk, aminek nagy sikere volt.

Öröm volt együtt lenni. Lélekemelő számunkra egy ilyen összetartó, magyar közösség emberi kapcsolatait építeni.

Enikő, Kati és Éva