„Idvezlégy kis Jézuska…”

Advent második hetében, december 9-én Irinyben és Érendréden vártak bennünket, ahová a Mikepércsi Református Egyházközség kisbuszával mentünk nyolcan együtt.

Az alkalomra való készülődést már korábbi találkozásunkkor elkezdtük. Jó érzés volt látni, hogy a gyerekek megtanulták a verseket, köszöntőket – így azokat a dalokkal együtt „összefűztük”, ismételtük. Amíg a lányainkkal közösen sütött és díszített mézeskalácsokkal megkínáltuk a gyerekeket, addig házigazdánk, ifj. Geréb Miklós lelkipásztor a templomban fogadta a szülőket.

Nagy örömünkre így együtt lehettünk részesei annak a történetnek, melyben Horváth Zsuzsi a Kisjézus születését idézte fel. Mindez a gyerekekkel közösen és sok szép énekkel, citerakísérettel gazdagítva hangzott el. A gyerekek és szüleik arcát látva megerősödött bennünk, hogy az elmúlt év mindannyiunk számára tartalmas és értékes volt. Átadtuk a nekik szánt csomagokat, és áldott karácsonyi ünnepeket kívánva hazaindultunk.

Horváth Zsuzsa, Jäger Éva, Pusztainé Istenes Virág, Hegyesiné Lázár Edit