Mezőtelki karácsony

A mai napon Mezőtelkiben voltunk. A megszokottól rövidebb foglalkozást tartottunk. A gyerekekkel együtt részt vettünk a vasárnapi Istentiszteleten, ezt követően átvonultunk a tanácsterembe, ahol egy karácsonyi mese felolvasásával kezdtük a foglalkozást. A gyerekekkel beszélgettünk a karácsony ünnepéhez kapcsolódó szokásokról. Ki, hogyan ünnepli meg a Karácsonyt, milyen hagyományokat követnek. A gyerekek lelkesen mesélték azt, hogyan ünneplik a családban, a Szent ünnepet. Közösen Karácsonyi dalokat énekeltünk. Ezután az ajándékok átadása következett, amely előtt a gyerekek elmondták, hogy milyen jó cselekedetet terveznek a jövő évben. Az ajándékoknak nagyon örültek. Sajnos nem minden foglalkozáson résztvevő gyerek tudott eljönni, mert megbetegedtek, de az óvónéni vállalta, hogy eljuttatja a távollévő gyerekek számára is az ajándékcsomagokat, valamint az összegyűjtött adományokat (az ismerős debreceni gyerekek felajánlásait-társasjátékok-könyvek-plüss játékok).

 Köszönjük az Alapítvány támogatását 🙂
Gellén Enikő