Debrődi fogllakozás

A kis létszámtól függetlenül nagyon jól sikerült ez a foglalkozás is. Fő témánk a szüret volt, kitértünk külön a tokaji borvidékre, beszélgettünk a szüreti mulatságokról, a lakodalmakról.

Megtudhatták, mit jelent a csősz, a puttonyos, a keszkenő stb. Felolvastam nekik a madárijesztők esküvője c. mesét és egy verset is, melyben a madárijesztő szívet kap a jótündértől, és madárbaráttá válik. (Szépen fel tudták sorolni az elhangzott madárneveket.)

Tanítottam népdalokat, alig várták, hogy a kézműveskedés után táncoljunk is. Ezúttal parafadugóból kulcstartót készítettünk, szintén dugóval szőlőfürtöt nyomdáztak a gyerekek, amiből hűtőmágnes vagy könyvjelző lehetett, végül kiszíneztek egy madárijesztőt ábrázoló lapot, s aki akarta, bábot csinálhatott belőle. A kínálni való szőlőlé és mazsolás diákcsemege volt. 

Makranczi Edit