A farsang jegyében Mezőbajon

Örömmel tapasztaltuk, hogy szép számmal gyűltek össze a gyerekek ezen a napon is – 17 gyermek. Az órát farsangi dalokkal, mondókákkal, körjátékkal kezdtük. Az óvodás korúak változatos puzzle, illetve rajzos feladatokat készítettek, amik előkészítették az óra második felében elkészítendő maszkokat. Közben vidám farsangi zenét hallgattak.

Az iskolás korúakkal a farsang eredetéről, szokásairól beszélgettünk és oldottunk meg feladatokat. Az ismereteiket kiszélesítettük a magyarországi, illetve a híresebb európai és dél-amerikai karneválokkal. Meséltek az iskolai farsangi élményeikről. Kinti szabadidős, játékos foglalkozás után készültek el a színesebbnél színesebb, különböző technikával megalkotott álarcok. Voltak papírból készített, ragasztott, vágott, gipsz formákból festettek.

A foglalkozás végén farsangi fánkkal kedveskedtünk a gyerekeknek. Mindenki hazavihetett egy lufit, de előtte mindenki ” kipróbálhatta”, így egy fergeteges lufi parádéval zárult ez a nap.