Március 15-re készülve Kisjenőn

Szombaton voltunk Kisjenőn. Óriási örömünkre 22 kisgyermek várt bennünket. Sokat készültünk, hogy a két órás foglalkozás minél érdekesebb és tartalmasabb legyen. A március 15-i események köré szerveztük az alkalmat. Az események áttekintése után kezdődött a kézműveskedés.

Dobot készítettünk, amit a foglalkozás végén meg is szólaltattunk.  Próbálkoztunk dal tanulással is, kisebb sikerrel. (Csak két gyermek jár magyar iskolába és egy dalnak sem ismerték a szövegét.) A Nemzeti dal Kormorán együttes feldolgozásában hangzott el többször is a foglalkozás alatt. A legfontosabb eseményeket a robot méhecskék segítségével rögzítettük. Bee-Boot programozható zümiket a helyszínekre kellett irányítani.

A tavaszi virágok elkészítése a következő alkalommal valósul meg, amit a jövő héten Annamária tiszteletes asszony irányít majd. A sablonokat és anyagokat előkészítettük számára, hogy könnyen boldoguljanak.

Mindenki jól érezte magát. Bennünket Józsiék nagy nagy vendégszeretettel fogadtak.

Szeretettel üdvözlünk Benneteket! Adél, Géza, Jani