A békéscsabai Erzsébethelyi Iskola tanárai Éradonyban jártak

Esős, borús napon indultunk útnak Éradonyba decemberben. Lassan megtanuljuk az útvonalat, mert amióta ebbe a kis partiumi magyar faluba járunk, először érkeztünk meg időben. (Igaz, hazafelé háromszor is eltévedtünk.)

Alig kezdtük el előkészíteni a foglalkozásokat, megjelent Marci atya és meginvitált bennünket a parókiára András napot köszönteni (sajnos csak kólával). Ezután már a gyerekeké volt a főszerep. Először az adventi időszak népszokásairól néztünk meg egy rövid filmet, majd kézműves foglalkozás következett. Több csoportban is dolgozhattak a gyerekek, különböző feladatok közül választva, amelyek mind a karácsonyhoz kapcsolódtak. Idővel megjelent maga a Mikulás is, aki ajándékot hozott a templomba járó, jó gyerekeknek. A napot otthonról hozott sütemények kiosztásával zártuk, amelyek Bea néni, Kati néni és Márti keze munkáját dicsérték, akik ma ezeket a finomságokat küldték maguk helyett Éradonyba.