Megajándékozták foglalkozásra járó a gyermekeket

Hagyomány, hogy a Vasárnapi Iskola önkéntes pedagógusai az ünnepek alkalmából megajándékozzák azokat a gyermekeket, akik év közben járnak ezekre a különleges foglalkozásokra, ahol a magyar nyelvre, irodalomra és történelemre tanítják a kicsiket. A Vasárnapi Iskola Alapítvány munkatársai több mint másfél évtizede végzik ezt a munkát Erdély és Partium szórvány térségeiben, ahol kevés a lehetőség, hogy magyar nyelven tanuljanak a gyerekek.  A Fekete Körös völgyének szórványtérségében nyolc olyan település van, ahol magyarok is élnek, összesen mintegy négyezren. Karácsony közeledtével az alapítvány munkatársai személyre szóló ajándékcsomagokat állítottak össze a foglalkozásokra járó gyermekeknek. Az önkéntes pedagógusok munkája hiánypótló, hiszen számos olyan gyermek van, aki ezeken az órákon tanul csupán magyarul.

Ionescu Nikolett összeállítás elhangzott a Kossuth Rádióban 2022. december 23-án: