December Kőröskisjenőn

Téma: ADVENT, MIKULÁS

Napunkat a magyar Himnusz keletkezésének, mondanivalójának megismertetésével, éneklésével kezdtük. Hozzá képes illusztrációt hívtunk segítségül.

Mivel a Mikulás érkezését minden gyerek nagyon várja, dalcsokor éneklésével, furulya kísérettel sürgettük eljövetelét. Mozgásos játékként a „Fiúk, lányok ni-ni-ni ” kezdetű dalt ismertettük meg a gyerekekkel. Az ezt követő kézműves foglalkozás alatt filcből mikulást készítettünk.

December az advent, a várakozás ideje, így ennek történetéről, jelképeiről beszélgettünk. Ezt az Adventi hírnök … kezdetű dal tanulása éneklése követte.

A karácsonyhoz közeledvén a magyar irodalom egyik kiemelkedő elbeszélését, Jókai Mór: Melyiket a kilenc közül? mutattuk be a gyerekeknek. Közben régi mesterségeket elevenítettünk fel játékos formában. Dekupázs technikával nagyon szép karácsonyi mécsesek készültek.

Reméljük, a mécsesek meggyújtásával a gyerekek szeretettel emlékeznek vissza az együtt töltött napra.