Március 15-re készülve Köröskisjenőn

E foglalkozás témáját közelgő nemzeti ünnepünk eseménye adta.

A Himnusz eléneklése után vidám szatmári néptánclépésekkel indítottuk a délelőttöt. Ezt követően a 48-as forradalom és szabadságharc főbb eseményeit, kiemelkedő alakjait ismerhették meg a gyerekek változatos, játékos formában, csoportokban, például puzzle kirakó, ötletvásár, térképismeret. A forradalom témájához kapcsolódóan az „Esik az eső, ázik a heveder, Kossuth Lajos táborában…” című népdalokat tanítottuk meg Póra Gabriella gitárkíséretével.

Meghatódva tapasztaltuk, hogy a különböző korú gyerekek milyen mély átérzéssel énekeltek együtt. A szabadban töltött tízórai szünet után ismét táncra perdültünk, oldva a téma komoly, ünnepi hangulatát. Kézműves foglalkozás keretében a forradalom jelképét, kokárdát készítettünk. A tartalmas, érzelmekben gazdag napot a Himnusz éneklésével zártuk.

Mindannyian sok-sok örömmel a szívünkben tértünk haza.

Czapári Erika