Útra keltünk Irinybe…

Ebben az évben is felkerekedtünk és útra keltünk Irinybe, ahol már vártak ránk a gyerekek. Januárban az újévet köszöntöttük citeraszó kíséretében, majd a farsangi hagyományokat, szokásokat elevenítettük fel. A közös éneklés és tréfás mese (Öcsém, a szamár) után állatmaszkok készítésébe fogtunk – a gyerekek nagy örömére. Kicsik és nagyok lelkesen dolgoztak, sorra kerültek ki a kezük alól a ló, medve és kecske álarcok. Boldogan vitték haza azokat és tervezgették, hogy a közelgő farsangra ki milyen jelmezbe bújik majd.

A februári találkozásunkon népdalokkal és körjátékokkal „ébresztettük fel” az álmos gyerekeket, akik eljöttek a gyülekezeti terembe. Irma néni most is gondoskodott a melegről, s együtt hallgatták a papírszínházas mesemondást. Ezt nyelvi játékok követték és néhány játékos feladat – ezekből haza is adtunk a gyerekeknek. A tízórai után kézműves foglalkozásra került sor: előkerültek a színes szalvéták és decoupage technikával kavicsokat díszítettünk. Miután azokat mesébe foglaltuk, ki-ki a saját történetével térhetett haza. Bízunk benne, hogy a gyerekek otthonaikban néha összegyűlnek és tovább „szövik” azokat…

Horváth Zsuzsa, Jager Éva, Hegyesiné Lázár Edit