Októberi biharfélegyházi foglalkozás

2019. október 26-án került sor a kézműves foglalkozások kapcsán az első találkozásunkra ebben a tanévben a biharfélegyházi gyermekekkel és az őket tanító pedagógussal, Szabó Ellával.

Verőfényes napsütésben érkeztünk a településre. A gyermekek szép számban jelentek meg, hogy egy tartalmas délelőttöt tölthessenek el velünk. 38 kíváncsi gyermekarc mosolygott ránk, így kevés pihenővel sok dolgot el tudtunk készíteni, pl.: róka, lúd, falevelek. A szünetben vendégül is láttuk a gyermekeket, akik nagy örömmel fogadták az édességet és a rágcsálnivalót.

Az elkészített tárgyakon kívül egy-egy könyvet is hazavihettek a résztvevők a püspökladányi könyvtár felajánlásának jóvoltából. A délelőttöt Kissné Jánosi Judit, Daróczi Ilona és én tettem emlékezetessé. Legközelebb decemberben megyünk az ünnepi témakör hagyományait követve.

Petőné Manyi