November Belényesújlakon és Várasfenesen

A Vasárnapi Iskola novemberi foglalkozásán Belényesújlakon kicsi gyermekeknek tartottunk foglalkozást. Az őszről, Szent Mártonról és a Márton napi szokásokról beszélgettünk. Ügyesen lerajzolták a sapkájukat, kesztyűjüket és sáljukat. Elméletben Szent Márton napi liba süteményt sütöttünk. A recept alapján megoldották a feladatlap kérdéseit. Elmélyülten igyekeztek elkészíteni a papír libácskákat. Lelkesen gyűjtik a Fabatkákat, amit majd a tanév végi vásárban költhetnek el.

Türke Jánosné

Nagyon örültünk, hogy a novemberi vasárnapi iskolás foglalkozásra Várasfenesen a Tájházba ismét szép számban eljöttek a gyerekek. A foglalkozáson a reformációról beszélgettünk, énekeltünk, a jó időnek köszönhetően pedig sokat játszottunk kint. A közös ebéd elfogyasztása után pedig Márton napi libácskát készítettünk. Mindenki nagyon ügyesen dolgozott és sok fabatkát gyűjtött.

Nagy Éva