Karácsonyi csomagok a biharfélegyházi gyerekeknek

Minden gyermek személyre szóló csomagjába került egy gyűjtemény a karácsonyi népszokások leírásáról, valamint egy szerkesztett levél a Jézuskának. Ez utóbbira ők írták fel a nevüket (bemutatkozván Jézuskának), illetve megfogalmazták kívánságaikat. Színezőt is kapott mindenki, a kisebbek egyszerűbbet, a nagyok több munkát igénylőt.

Korcsoportonként más és más feladatokat is küldtem a gyerekeknek. A kisebbek papírból kivágott angyalkát állíthattak össze, hópihét vághattak ki ezüst papírból. A nagyobbacskák rejtvényt, szókirakó feladatot is találtak a csomagban. Ezen kívül egy mese feldolgozása is feladatuk volt (szövegértés). Filc anyagot is csomagoltam nekik, ebből szalvétagyűrűt készítettek (díszítették szintén filc anyagból kivágott fenyőfával és karácsonyi szalaggal).