Nábrádon is közelgett a húsvét

Mottónk e napra: közeleg a húsvét

Április 7-én reggel érkezett a hír, hogy Fehérgyarmatra kell vinni a „lakókat” az ideiglenes tartózkodási engedélyük meghosszabbítása miatt. Szerencsénkre ez szakaszosan történt, így mindig voltak gyerekek, akikkel tudtunk foglalkozni és elkészíteni a húsvéti nyuszikat, valamint az egész közösségnek szánt ajándékot, a tojásfát.

A gyerekek nagy örömmel készítették a nyuszikat. Saját ízlésük szerint választottak színt és díszítő anyagokat. Voltak, akik már Fehérgyarmatra is vitték magukkal.

A tojások (kifúvott és hungarocell) díszítése közösen történt, és izgalommal kötözték a vázába állított ágacskákra. Ez képezte a meglepetésnek szánt asztali kompozíció meghatározó elemét. Reméljük segítettünk az ünnepi hangulat előkészítésében, megteremtésében.

A locsoló versek elmélyítését a kisfiúkban az anyákra bíztuk. A versikéket több példányban átadtuk nekik.

Meglepetésként minden gyereknek vittünk egy csoki tojást.

Szabóné Zsoldos Valéria