Tanévkezdő foglalkozás Biharfélegyházán

Elkezdtük önkéntes munkánkat a 2022/2023-as tanévben is. A szeptemberben Békéscsabán megtartott összetartás-hétvégét követően október 15-én utaztunk – az idei tanévben először – Biharfélegyházára. Munkánkkal mi is segítettük az előttünk álló tanév tematikájának kidolgozását, amely a “Petőfi 200” nevet viseli. Foglalkozásterveket készítettünk, Petőfi-verseket gyűjtöttünk a határon túli gyerekek számára, pályázatot írtunk ki “Petőfi üzenete” címmel.

Negyvenegy biharfélegyházi gyermek várt bennünket: óvodásokkal, iskolásokkal tevékenykedtünk ezen a szép őszi napon. Verseket olvastunk, képeslapot, könyvjelzőt, ablakdíszt készítettünk, a legkisebbek örömmel foglalatoskodtak a szép őszi színezőkkel.

Újra jó helyen voltunk, hasznosan töltöttük az időt, a szórványban élő magyar gyerekek ismét kaptak valamit tőlünk, mint ahogyan mi is tőlük.