Kovászói beszámoló

Új tanév, új gyerekek, ez mindig izgalommal tölt el bennünket. Hiányoznak az elballagott diákok, akik sokat tudtak segíteni a foglalkozások gördülékenyebb levezetésében. A kedves, kicsi elsősök láttán pedig felvidul a lelkünk, és újabb kihívást jelentenek. A Vasárnapi Iskola Alapítvány ajándékának átadásával indítottuk a napot. Cséke Ilona kolléganő, és két tanuló megkapta az alapítvány hímzett logós … More Kovászói beszámoló

Októberi biharfélegyházi foglalkozás

2019. október 26-án került sor a kézműves foglalkozások kapcsán az első találkozásunkra ebben a tanévben a biharfélegyházi gyermekekkel és az őket tanító pedagógussal, Szabó Ellával. Verőfényes napsütésben érkeztünk a településre. A gyermekek szép számban jelentek meg, hogy egy tartalmas délelőttöt tölthessenek el velünk. 38 kíváncsi gyermekarc mosolygott ránk, így kevés pihenővel sok dolgot el tudtunk … More Októberi biharfélegyházi foglalkozás

Októberi mezőtelki foglalkozás

Először közösen megnéztük az Egerben bemutatott, előző tanév eseményeiről összeállított videót.  A gyerekeknek nagyon tetszett, amikor látták magukat a videóban.  A foglalkozáson az elmúlt évben készített fotókból puzzle játékot készítettünk, amit nagy lelkesedéssel raktak ki a gyerekek. A kirakott fotókhoz képkeretet készítettek.  Gyakoroltuk a hangos olvasást, beszélgettünk az októberi havi jeles napokról, a debreceni kirándulásról, … More Októberi mezőtelki foglalkozás

Októberi foglalkozás Bélfenyérben

A mai napon segítséget kaptunk Prekop János személyében – Jankay Általános Iskola, Békéscsaba – aki a fazekasság rejtelmeibe vezette be a bélfenyéri ifjúságot. Akik pedig éppen nem jutottak szóhoz, illetve koronghoz, azok pedig Ildikó néni segítségével készítettek szép, őszi festményeket ecset nélkül.

Mezőtelkiek Debrecenben

Nagy örömmel számolok be a mezőtelki gyerekek Debreceni kirándulásáról. Augusztus 3-án reggel érkeztek 4 felnőtt kíséretében: a mezőtelki óvó néni, a történelem szakos tanár néni, egy nagypapa és Major Erneszt Református Tiszteletes Úr is megtisztelt jelenlétével. Először a Debreceni Református Nagytemplomot néztük meg, ahol Szabó Gizella nyugdíjas lelki pásztor volt a tárlatvezetőnk, aki lelkesen vezetett … More Mezőtelkiek Debrecenben

A tanév utolsó foglalkozása Irinyben

Ugyan már eltelt a nyár nagy része, de meleg szívvel emlékszünk vissza az idei tanév utolsó, június végi találkozására az irinyi gyerekekkel. Kellemes délelőttöt töltöttünk együtt, felidézve az elmúlt tanév emlékezetes pillanatait. Beszélgettünk nyári terveinkről, vágyainkról, majd ezeket meg is alkottuk. Énekeltük és játszottuk kedvenc dalainkat, játékainkat, amiket közösen tanultunk. Kellemes meglepetés volt, mikor Miklós … More A tanév utolsó foglalkozása Irinyben